Aktuality a novinky

Ukončení sběru dat o počtu hlášení nežádoucích událostí

2. 6. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás informovat, že byl ukončen sběr dat o počtu hlášení nežádoucích událostí do Systému hlášení nežádoucích událostí (SHNU) na centrální úrovni za rok 2019. /výkaz L (MZ) 3-01/

Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaši spolupráci při letošním sběru dat. Nesmírně si jí vážíme především s ohledem na epidemiologickou situaci, která nás v průběhu jejich odevzdávání zastihla. Vážíme si toho, že i prostřednictvím odevzdávání dat do SHNU kontinuálně pracujete na podpoře kvality péče o pacienty.

Po kontrole a následné analýze dat, které nyní probíhají, budou data dostupná v interaktivních vizualizacích SHNU. O jejich dostupnosti Vás budeme informovat elektronickou poštou a prostřednictvím aktualit webového portálu SHNU.

S úctou Tým SHNU

Jak chránit sebe a své okolí v době koronavirové epidemie?

21. 3. 2020

Krátké instruktážní video připravené MZ ČR.

EPUAP 2020 - zvýhodněná cena registrace

4. 3. 2020

Vážené kolegyně, kolegové,
 

dovolujeme si po několika dotazech upozornit, že registrace na EPUAP 2020 v Praze je pro české účastníky OPRAVDU výrazně finančně zvýhodněná. Během registrace prosím zadejte ve výběru “Visitor type” možnost “CZ delegate”, poté se budete moci registrovat za zvýhodněnou částku 163 EUR.

 

Registrujte se prosím na odkazu zde.

Povinné sledování a odevzdávání dat o počtu hlášení nežádoucích událostí za rok 2019

5. 2. 2020

Zpravodajskou povinnost předat data o počtu hlášení nežádoucích událostí do SHNU ukládá vyhláška č.  250/2018 Sb. o Programu statistických zjišťování na rok 2019, v částce 126/2018 Sb. Statistická zjišťování Ministerstva zdravotnictví jsou součástí Programu statistických zjišťování v České republice, který byl sestaven v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Ukončení pilotního projektu sběru dat u Agentur domácí zdravotní péče

26. 1. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom vás informovali, že vzhledem k probíhající reformě komunitní péče, byl z rozhodnutí vedení Ministerstva zdravotnictví ČR ukončen k 31. 1. 2020 pilotní projekt sběru dat o počtu hlášení nežádoucích událostí Systému hlášení nežádoucích událostí u Agentur domácí zdravotní péče.

Děkujeme za dosavadní spolupráci, snahu o zkvalitnění péče o pacienty i přízeň a těšíme se na budoucí spolupráci nejen při kultivaci Systému hlášení nežádoucích událostí.

Tým SHNU