Aktuality a novinky

PF 2021

16. 12. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte nám Vám ze srdce a s plným vědomím faktu dopadu epidemie COVID-19 na vaše životy a životy vašich blízkých vyjádřit přání klidných dní vánočních svátků strávených v kruhu rodiny a blízkých osob.

Děkujeme Vám za spolupráci v letošním roce. Velice si jí vážíme zejména proto, jak náročný pro mnohé z nás uplynulý rok byl.

Pevně věříme, že rok nastávající přinese naději v podobě zdraví, pohody, klidu a na ně naváží další osobní i profesní úspěchy.

Tým SHNU

 

Národní centrum pro medicínské nomenklatury a klasifikace - Newsletter

4. 11. 2020

Národní centrum pro medicínské nomenklatury a klasifikace (NCMNK) vydává od jara 2020 vlastní Newsletter, ve kterém informuje především o aktualitách týkajících se klasifikačních systémů ve zdravotnictví (MKN-10, klasifikace pro onkologii, klasifikace funkčního stavu), metodikách kódování a vzdělávacích akcích.

Všechna vydaná čísla Newsletteru naleznete na zde. Pro zařazení mezi odběratele stačí zaslat e-mail na ncmnk-news@uzis.cz.

Zveřejnění analýzy dat SHNU za rok 2019

22. 10. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si vás informovat, že na webovém portále SHNU v sekci Analýzy pro PZS jsou k dispozici interaktivní vizualizace dat SHNU za rok 2019. Analýzy nabízejí grafický přehled NU za dané období, a to jak v tabulce, tak grafu, pozici konkrétního PZS (viditelné pouze oprávněné osobě) podle počtu/četnosti NU, trendy NU v čase a možnost vygenerování souhrnného reportu dle volitelných parametrů.

Upozorňujeme, že daná sekce je přístupná pouze po přihlášení do interní části webu. V případě, že nemáte přístupové údaje, kontaktujte, prosím, pracovníky SHNU – Mgr. Jana Kučerová, Ph.D. (Jana.Kucerova@uzis.cz) nebo Ing. Veronika Štrombachová (Veronika.Strombachova@uzis.cz).

V případě nejasností v interpretaci dat nás, prosím, neváhejte kontaktovat.

Děkujeme za dosavadní spolupráci,

Tým SHNU

Zveřejnění souhrnné analýzy dat SHNU za rok 2019

18. 9. 2020

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si vás informovat, že na webovém portále SHNU byla zveřejněna souhrnná analýza dat za rok 2019.

V sekci Srovnání dle PZS naleznete souhrnnou analýzu dat za rok 2019.

Interaktivní vizualizace dat SHNU za rok 2019 budou přístupné v průběhu měsíce října.

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace a vytíženosti analytického týmu nebylo možné analyzovat data dříve.

Tímto se vám omlouváme za zpoždění a v případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, neváhejte kontaktovat.

Děkujeme za spolupráci,

Tým SHNU